مهم است ” آینده ای را که تاکنون خود را نشان داده”بشناسیم
بازاریابی و فروش 06 فوریه 2017

مهم است ” آینده ای را که تاکنون خود را نشان داده”بشناسیم

 همه ما در زندگی برای کسب خرد، نیازمند آزمودن و تجربه هستیم ،به شرطی که دارای یک ستاره قطبی و چشم اندازی باشیم، که در نهایت بتواند سیر فکری خود را تحلیل نماید و آموزه هایی ارزشمندی را بر جای بگذارد ، با توجه به اینکه یکی از دغدغه های اصلی من یاد گیری، اصولل مدیریت درست و خردمندانه بر سازمان ها می باشد ،در این راه تجربه و آموزهای خود را بر اساس یک درسنامه ( روز نوشت های پیتر دراکر )تنظیم و گزارش نمایم .

بی شک آقای پیتر دراکر ،به عنوان پدر علم مدیریت شناخته شده اند ،کسی که در اویل قرن بیستم (1909) چشم به جهان گشود و بر گستره دو عصر صنعت و اطلاعات  زندگی کرد و تجربه آموخت . او اموزگار نو آوری بود و می نویسد ” چاره ای نیست مگر آن که خود را از نو بیافرینیم . باید از خودمان شخصیتی متفاوت بسازیم 

 انستیتوی پیتر دراکر فهرست دقیق و کاملی از رویدادها و مسیر زندگی او را از نخستین سالها تا پایان زندگی فهرست و ارائه کرده است.

مشق نامه چیست : بعد از مرور هر یک از روز نوشت های پیتر دراکر ،نکاتی که برای نویسنده باید مورد توجه قرار گیرد در این واژه ذکر می گردد .

مهم است ” آینده ای را که تاکنون خود را نشان داده”بشناسیم

پیشگویان همواره درستی نظر خود را با شمردن پیش بینی های که به حقیقت پیوسته می سنجند . آن ها پیشامد های مهمی را که اتفاق افتاده ولی پیش بینی نکرده اند در نظر نمی گیرند .احتمال دارد هر چه پیشگویی کند اتفاق افتد . اما چه بسا پیشگو معنا دارترین واقعیت های در حال تکوین را نمی بیند و بدتر از این اصلا به آنها اعتنا نکند .در پیشگویی از این وضعیت نمی توان گریخت ،زیرا مهم ترین و متمایز ترین وقایع نتیجه ی دگرگونی های است که در ارزش ها ،و هدف ها به وجود می آید . یعنی در چیز های که می توان حدس زد اما نمی توان پیش بینی کرد .

اما مهم تریت کار مدیر ،شناسایی دگرگونی ها است که تا کنون پدید آمده است .چالش مهم ،جامعه ،اقتصادو سیاست ،بهره برداری از دگر گونی هایی است که تاکنون پدید آمده و استفاده از آن به مثابه فرصت . امر مهم این است که “آینده ای را که تا کنون خود را نشان داده ” بشناسیم

رهنمود : روند های مهمی را که تا کنون در بازار تان پدید آمده شناسایی کنید . یک صفحه درباره دوام و اثر آن بر روند های زندگانی و سازمان خود بنویسید .

مشق نامه :

درسال 2016-2017 همراه با برگزاری انتخابات شاهد رای آوردن ترامپ ،جنگ سوریه و داعش و جنگ یمین و عربستان و سایر وقایع دیگر درحد روند های جهانی بودیم ،که خود می تواند تاثیر زیادی تغییر روند های گذشته داشته باشد.  ،اگر بخواهم مهمترین روند های جهانی را بر زندگانی خودم  بررسی کنم شامل :

1-بالا رفتن اختلاف دیدگاهای جهانی در منطقه امریکا و اروپا

2-کاهش سطح مذاکرات بین المللی و تاثیر ان به عنوان یکی ابزار گفتگو

3- افزایش فعالیت در حوزه اپلیکیشن های در بستر دیجیتال

4- سخت تر شدن فروش در بازار های سنتی و روش های سنتی

5- ایجاد فرصت های کسب و کار در تحلیل روندها در بازار

6- اینده بازار محتوا و فرصت های پیش رو

7- کاهش اقتصا د توجه و افزایش تلاش شرکتها برای دیده شدن

8- کوچک شدن بازار کار شغل های تکراری و بدون چالش

10- ادامه جنگ در خاورمیانه به دلایل حفظ منافع و افزایش هزینه های حضور

11- بزرگ شدن اقتصاد چین و تمرکز بر نیش مارکت های بازار

12- تنگ تر شدن حلقه رقابت فردی- جامعه- تکنولوژی

13- کوتاه شدن عمر کالا و خدمات در جهان با توجه به افزایش ضریب نفوذ اینترنت

برای شما این پیش بینی ها و تغییرات به چه شکل بوده است ؟

مهم است ” آینده ای را که تاکنون خود را نشان داده”بشناسیم
Rate this post
مطالب مرتبط

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *