#یادهست دکتر احمد روستا
#یاد هست 03 مارس 2017

#یادهست دکتر احمد روستا

نتیجه تصویری برای دکتر روستا

سایت #یادهست :محلی برای تجلیل از زندگان و ارزش نهادن به استادان این مرز و بوم که سالها برای اعتلای کشور تلاش نمودند . یادشان گرامی و حضورشان مستدام.

دکتر احمد روستا ، متولد یزد در سال 1327 ،عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری شهید بهشتی و دارای دکتری از دانشگاه برافورد انگلستان در سال 1357 می باشد. جز اولین نفراتی که مباحث بازاریابی و فروش را در ایران تدوین نمود ،ایشان با توجه به اندیشه پر بارشان هیچوقت خود را آلوده تجارت مشاوره های  تجارت ماآب و پر زوق و برق نکردند ،عده ای میگویند ،که اگر می توانست انجام می داد ،ولی ایشان هم می توانستند و هم نمی خواستند ،که مباحث کلان فروش و بازاریابی  را تبدیل به جملات زرد سخنرانان انگیزشی نماید. از ایشان به عنوان پدر علم بازاریابی و فروش ایران یاد می نمایند ،به همکاری مرحوم داور ونوس و عبد الحمید ابراهیمی، تالیف های زیادی  به زبان ساده و کلام روان را نوشته اند ،که می توان به دو کتاب اولش که به سالها به عنوان رفرنس دانشجویان محسوب می شود اشاره کرد ، کتاب مدیریت بازار یابی و کتاب تحقیقات بازار با نگرش کاربردی .

ایشان همچنین دارای تالیفات فراوانی در حوزه بازاریابی و فروش و صادرات هستند که درسایت رسمی اش به لیست تالیفات اشاره شده است .

 همچنین ایشان  در آدرس سایت آپارات سخنرانی های خوبی در زمینه بازار یابی و فروش بار گذاری کرده است ،که دیدن آنها خالی از لطف نمی باشد .

جملاتی فراوان و نغزی ایشان دارند ،که یکی از جملاتی که برای من بسیار رهگشا بوده است را اشاره کرده ام  :

حرفه ای باشید . راهکار « راه – کار » درست را برای خودتان انتخاب کنید . راهکار یعنی راه درست و کاردرست .

ایشان معلم و مربی خیلی از دانشجویان علم مدیریت بازاریابی و فروش بوده اند و در راستای انتقال تجربیات خود بسیار موفق عمل نمود ، اولین استادی بود که منابع خود را به صورت رایگان و در قالب پاور پونت های زیبا در اختیار همگان گذاشت و یاد داد به ما که اصل، منابع نیستد، بلکه هنر و خلاقیت در استفاده از منابع مهم است . چیزی که امروز بسیار کم داریم و باید به سوی تعالی آن حرکت کرد .

مصاحبه اختصاصی کافه بازار با ایشان : با عنوان  بازار یابی داده محور ” هیچ کس کامل نیست

لینک کوتاه شده متن : https://goo.gl/eSHrqV

توضیح عکس :نفر سمت راست آقای مهندس حمید شجاعی مهر – آقای دکتر احمد روستا- خودم (در سال 2010)

 

#یادهست دکتر احمد روستا
Rate this post
مطالب مرتبط

1 دیگاه

  1. حسن جان. این یاد هست تو خیلی به درد من خورد. اولا که رفتم و چند پاور پوینت ارزشمند و چندین فایل از ایشان در مورد «بازاریابی بین المللی» یافتم که اتفاقا خیلی از سؤالات مرا پاسخ داد.

    اما مشکل اینجاست که نمی توانم کتاب ایشان را در کتابفروشی های اینترنتی بیابم و حتما باید سری به کتاب فروشی های سطح شهر بزنم.

    به هر حال متشکرم.

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *