آفت “هنوز غوره نشده، مویز شدن”
بازاریابی و فروش, داستان های سازمان فروش 01 نوامبر 2017

آفت “هنوز غوره نشده، مویز شدن”

آفت “هنوز غوره نشده، مویز شدن”

 

این جمله به نظرتان میتواند چه مصداق های در زندگی حرفه ای برایمان داشته باشد ؟

چند وقتی یکی از مدیران فروش شرکتی تعریف میکرد که برای واحد سرپرستی فروش باچندین متقاضی مصاحبه کردیم و هیچ کدامشان به دلمان ننشست، و در آخر سر تصمیم گرفتیم از تیم فروش یکی از همکارانی که دارای ظاهر بهتر و عملکرد بهتری بود، را به عنوان سر پرست فروش انتخاب کنیم با توجه به سوابق قبلی یکی از همکاران انتخاب شد و در جلسه ای جهت تشریح مسائل و وظایف و مسئولیت ها با او به طور کامل صحبت شد، و ایشان هم باکمال میل قبول کرد و با گفتن همان جمله تکراری همیشگی که ” نهایت تلاش خودم را میکنم تا به اهداف برسم” .

بعد از چند مدتی که از او گزارش کار خواستند، که وضیعیت فروش را تشریح کند، در جلسه حاضر شد و با کمال اعتماد به نفس شروع به سخنرانی کرد،  و داد سخن سر داد که “الان وضعیت ما در بازار چنین و چنان است و از جلسات متعدد با مشتری و فروشنده گان که برگزار کرده گفت، از اشتیاق فروشنده ها به فروش و برنامه های افزایش فروش”.

همه حضار آماده بودند که یک آمار از بیاناتش ابزار کند، اما دریغ از یک آمار درست و حسابی، و وقتی مدیر برنامه ریزی کاهش محسوس فروش از زمان آغاز دوره  تصدی ایشان، ارائه داد. تازه متوجه شد که” هنوز مویز نشده غوره شده “.

و عاقبت او هم، غیر از تصویر بالا چیزی نمی تواند باشد.

 

لینک کوتاه شده مطلب : https://goo.gl/ef7LMw

آفت “هنوز غوره نشده، مویز شدن”
Rate this post
مطالب مرتبط

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *