ما شرم آور نخواهیم بود
بازاریابی و فروش 26 فوریه 2018

ما شرم آور نخواهیم بود

من از کالای ایرانی استفاده می‌کنم، این شعاری است که در این چند سال اخیر بر در ودیوار شرکت‌های ایرانی و فروشگاه‌های خرید نصب‌شده است.

 

و تبلیغاتی که برای این شعار انتخاب شد، استفاده از کالای ایرانی را برای تحکیم اقتصاد و اشتغال مورد تأکید سران سه قوه قرار گرفت.

 

از طرفی در سند چشم‌انداز ایران در سال  1404 “ایران را به‌عنوان جایگاه اول علمی اقتصادی در سطح منطقه آسیایی جنوب غربی، با تأکید بر جنبش نرم‌افزاری و تولید علم و رشد پرشتابان و مستمر اقتصادی و ارتقاء نسبی سطح درآمد سرانه و رسیدن به اشتغال کامل ” معرفی کرده است.

بیشتر ما در شرکت‌های ایرانی مشغول به فعالیت هستیم، و ارزش‌آفرینی در سطح خدمات و کالا را انجام می‌دهیم از اینکه چقدر فاصله با چشم‌انداز داریم، زیاد موردبحث ما نیست.

 

 بیشتر بحث بر سر این است که آیا اساساً در مسیر درستی هستیم، در ضمن چقدر برای رسیدن به این چشم‌انداز در عمل تلاش می‌کنیم.

 

شعار شرکت سونی که در سال 1950 در سند چشم‌انداز خود آورده بود،که می توان با گذشت سالها عملکرد آن را به خوبی با چشم اندازش ارزیابی کرد.

 

قضاوت را بر عهده شما می‌گذارم، که بین چشم‌انداز و آنچه ما امروز از سونی می‌دانیم و آنچه بین عملکرد خودمان با آنچه قرار است بشویم را چگونه ارزیابی می‌کنیم؟


 

توصیف زنده سونی از آینده در چشم‌انداز:

محصولاتی تولید خواهیم کرد که سرتاسر جهان را فرامی‌گیرد، نخستین شرکت ژاپنی خواهیم بود که وارد بازار امریکا خواهیم شد و کالای خود را مستقیماً در آنجا توزیع خواهیم کرد.

درست به نوآوری‌هایی خواهیم زد، که شرکت‌های آمریکایی در آن موفق نبوده‌اند. پنجاه سال بعد نشان تجارتی ما، مانند هر نشان تجاری جهانی معروف خواهد بود.

نوآوری و کیفیت پدید خواهیم آورد، که شرکت‌های نوآور سرتاسر جهان را به رقابت فراخواند.

 

“ساخت ژاپن ” معنایی زیبایی خواهد داشت و شرم‌آور نخواهد بود.

 

آکیو موریتا،بازرگان ،کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی ژاپنی بود، که به‌همراه ماسارو ایبوکا، در سال ۱۹۴۶ شرکت سونی را بنیان نهاد.


سند چشم انداز ایران در سال1404 (+)

لینک کوتاه شده مطلب: https://goo.gl/s26AU8

ما شرم آور نخواهیم بود
3.7 (73.33%) 3 votes
مطالب مرتبط

2 دیگاه

 1. جناب کشاورز عزیز:

  سپاس فراوان از کامنت پر مهر حضرتعالی
  شاگردی شما افتخار ماست

  ارادتمند همیشگی
  سعید یگانه

  • کشاورز گفت:

   سعید عزیز
   شما یگانه هستید، هم در نوشتن و هم در ابراز حقایقی که گفتنش محنت و نگفتنش جفا.
   دوستدارت حسن

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *